Magia w XXI wieku

Postacie

Zbiry
Delfin
Zach Mathies (Prezes polujący na magów)
Austin Mains (Prawa ręka prezesa – ukryty mag)
Policja – grupa która wie, że mam broń.
Sergant Richard Tester (brat Zacha)
Tajemnicze Dzieci

Wątki

Poszukiwanie prawdy o otaczającym świecie
Poszukiwany za posiadanie broni
Nauka magii
Uniknięcie konfrontacji z zabójcą magów
Tajemniczy sen Austina
Pomoc tajemniczym dzieciom w schwytaniu Zacha
Uratowanie Austina

4. How can the fight be brought to the enemy, gaining ground for the heroic
motivation?

Be the player first:
[x] defiance
[ ] infiltration
[ ] pursuit
[ ] combat

Od teraz nie będę sprawdzał czy scena zaplanowana ulega zmianie. Wydaje mi się, że ten aspekt działania GME + system z 9Qs wprowadza zbyt dużo chaosu i odbiera pałęczkę graczowi, gdy to on ma kontrolować tempo akcji. Random events na razie zostają, ale też się nad nimi zastanawiam.

Scena 8 – treath 6

Podjąłem decyzję. Muszę sprostać prośbie tych małych magów. Sprawili wrażenie potężnych, dobrze będzie mieć ich po swojej stronie. Cokolwiek to jest, to co posiadam a czego nie może mieć Zach może mi pomóc w wykonaniu tego zadania.
Wytłumaczyłem Delfinowi mój plan. On już dzisiaj się wykosztował magicznie.

Ooc: Czy Delfin wygląda na zmęczonego? Likely Krytyczne Tak

Chociaż nie znałem do końca granic jego mocy to widziałem, że ledwo trzyma się na nogach. Ale położenie tak wielkiej grupy ludzi jak w kinie musiało kosztować go ogromny wysiłek.
Zaproponowałem aby czekał tutaj na mnie. Ja w tym czasie przygotuję się na spotkanie i szybką ucieczkę. Będę musiał zużyć sporo mocy, ale nie mam innego wyjścia.

Godzinę później zbliżałem się na piechotę w pobliże mojego domu. Rozglądałem się nerwowo po okolicy w poszukiwaniu czegokolwiek niecodziennego lub zwyczajnie śladów wrogów.

Ooc: Czy zauważam Zacha lub jego brata? 50/50 Tak
Czy są razem? Somewhat likely Tak
Czy zachowują się w niecodzienny sposób względem otoczenia? 50/50 Krytyczne Tak
Co robią? Słowa “Activity” “Home” + Instant Game Descriptors – “Mature”

Nie musiałem długo szukać. Bracia nie byli subtelni. Starsi ludzie stali ustawieni w rzędzie pod blokiem w którym było moje mieszkanie. Wszyscy stali twarzami do ściany. Nie zauważyłem nikogo z mojej rodziny, ale chyba jeden z sąsiadów znalazł się wśród tych osób.
W momencie gdy to ujrzałem usłyszałem głos Zacha:

- “Pokaż się magu! Może i jakimś cudem ukryłeś swoją rodzinę, ale chyba nie zostawisz tych ludzi na pewną śmierć?!”

Strzał. Krzyk i płacz. Jedna ze starszych kobiet osunęła się po ścianie zostawiając krwawy ślad.

Musiałem działać szybko.

Najpierw zaklęcie które wzmocni moje ciało, abym mógł uciec przed oprawcami. Zaklęcie miało być silne, nie mogłem pozwolić aby się nie udało. Może zdążę.

Ooc: Użyję słów magii syntatycznej Body i Strengthen. Wydłużę czas czaru dwukrotnie w celu uzyskania + 1 do skilla do każego słowa. Celem jest podniesienie prędkości dwukrotnie aby Basic Speed wynosił 11.
Podstawowy koszt to 4 pkt mocy. Zwiększenie jest spore więc myślę, że 3-krotny koszt mocy powinien być odpowiedni.
Czas rzucania zaklęcia – 6 sekund
Czy czas trwania zaklęcia będzie większy niż minuta? 50/50

Koncentracja i manipulacja siłami, które jeszcze pół roku temu praktycznie dla mnie nie istniały. Dzisiaj mogłem je ujażmić. Przez następną minutę będę w stanie prześcignąć większość ludzi na świecie. Oznacza to również, że już czas się ujawnić.

Zanim wychyliłem się z za rogu raz jeszcze sięgnąłem po słowa.

Ooc: Używam Control i Air. Plan zakłada wytworzenie silnego podmuchu powietrza który powali Zacha i Richarda.
Czy wystarczą dwa słowa, czy muszę również użyć trzeciego, Strenghten? Unlikely Krytyczne Nie
Podstawowy koszt: 5 pkt energii
Podstawowy czas rzucania: 2 sekundy
Typ czaru: regural

Pierwsza próba niestety się nie powiodła. Starałem się spleść nici zbyt raptownie i wszystko się poplątało. Miałem tylko nadzieję, że zdąże zanim kolejna osoba zginie. Lub co gorsza w jakiś sposób zorientują się, że jestem kilka kroków obok…

Ooc: Czy oprawcy w jakiś sposób zorientowali się, że jestem obok? No Way Nie
Czy zanim podjąłem kolejną próbę rzucenia czaru usłysząłem strzał? 50/50 Tak

Gdyby pierwsza próba się powiodła ocaliłbym jedno życie, które właśnie zgasło. Musiałem jak najszybciej spróbować raz jeszcze.
Tym razem już nic się nie zaplątało. Poczułem silny przepływ energi przez ręce i powietrze wokół moich dłoni zgęstniało. Jedno lub dwa delikatne wyładowania pojawiły się z powodu kompresji powietrza. Płynnym ruchem zrobiłem krok i krzyknąłem – “Szukaliście mnie!” jednocześnie uwalniając furię z moich rąk.
Impakt uderzenia był imponujący – Zach poleciał 4 metry do tyłu i rypnął o ziemię. Jego brat instynktownie zaparł się ale i on nie unikną przelecenia 2 metrów na ziemię.

Ooc: Czy Zach lub Richard upuścili broń? 50/50 Tak
Obaj? 50/50 Nie
Zach? 50/50 Nie

Po spotkaniu z ziemią z dłoni Richarda wypadł jego Walter PPK i odbił się dwa razy od chodnika zanim wylądował.
Ale ja już zacząłem uciekać, najszybciej jak umiałem wspomagany magiczną mocą. Muszę zdobyć w ciągu minuty jak największą przewagę a następnie starać się zostawić ślady (ogień powinien ich naprowadzić) aby mogli za mną podążać.

Ooc: Czy Richard zapomni/nie zdąży podnieść pistoletu przed opuszczeniem tego miejsca? 50/50 Krytyczne Tak. Zapomniał na amen.

Na koniec mój tally zwiększył się o 19 (inne źródło magicznych mocy, do magii syntatycznej, powyżej tally 60 rzeczywistość zaczyna kopać w dupę.

Be the GM next:
Random Idea Generator: Adversity a Plot
*
*The threat’s resistance to the heroes:

Scena 9 – threat 5

Kiedy tylko podnieśli się z powrotem na nogi natychmiast ruszyli w pościg. Zach zastanawiał się w duchu, dlaczego żadna z pułapek rozstawionych przez jego brata nie zadziałała i nie ostrzegła ich zawczasu. Ale nie było teraz czasu. Musieli dorwać tego maga. Mag z nadzwyczajną prędkością oddalał się i za chwilę stracili go z oczu. Jednak za rogiem znaleźli płonący stosik liści.

Ooc: Czy bracia podążą za ogniem? Likely Tak

- “To na pewno jego sprawka! Tędy!” – krzyknął Zach i razem z ratem ruszyli dalej.

Wiatr wiał tego dnia silnie. Przez jakiś czas podążali za płonącymi punktami jednak od jakiegoś czasu nie znaleźli żadnego.

Ooc: Ucieczka Grzegorza była wyczerpująca. Zgodnie z zasadami GURPS podczas biegu traci się fatygę. Ucieczka trwała około pół godziny z czego przynajmniej 2 minuty był to sprint. Oznacza to 36 rzutów na HT. Po rzutach wyszło, że straciłem dokładnie 14 punktów fatygi.
Tyle samo muszą rzucić moi przeciwnicy – Zach stracił 1 punkt fatygi/Richard – 13 punktów.

Moja fatyga jest równa 0, Richarda -2, Zach się trzyma – 15 punktów.

Po długiej ucieczce i pościgu zarówno ścigany jak i ścigający czuli, że zaraz flaki wyskoczą im na wierzch a płuca wyjdą plecami.
Grzegorz opadł pod drzewem tuż obok Delfina do którego dotarł.
Parę przecznic dalej Richard niemal zemdlał kiedy Zach nawoływał go do dalszych poszukiwań. Ostatecznie oni również musieli się na chwilę zatrzymać i odpocząć.

Be the player once more:
*
*The response of the heroes:

Nadal Scena 9 – threat 5

Wszystko szło całkiem niźle. Do czasu. Miałem nadzieję, że wiatr nie będzie aż taką przeszkodą. Niestety poruszałem się zbyt szybko i zgubiłem ich. Ironiczne, zazwyczaj chcemy zgubić tych, którzy nas ścigają. Musiałem albo ich odszukać (a przyznam szczerze, że nie jestem nadzwyczajnym tropicielem) albo narobić tyle hałasu, żeby mnie znaleźli. I miałem całkiem niezły pomysł jak to zrobić.
Problemem był świat który przyciemniał się i wirował w moich oczach w skutek wyczerpania szaleńczym biegiem. Miałem w plecaku miksturę, która pozwoliłaby mi odzyskać wystarczająco sił, aby wprowadzić mój plan w życie.
Wiedziałem jednak, że jeśli Ci co mnie gonią, nie są cyborgami również są wyczerpani. Może nawet nie są w stanie kontynuować pościgu. Jednak odzyskanie wystarczającej ilości energii może zająć zbyt dużo czasu po prostu czekając.
Po dwudziestu minutach łapania oddechu i relacjonowania Delfinowi co się wydarzyło zdecydowałem, że czas skorzystać z mikstury.

Ooc: 20 minut odpoczynku dodało mi i Richardowi po 2 pkt fatygi.
Czy podjęli pościg natychmiast gdy Richard był w stanie biec? 50/50 Tak
Mikstura Leczenia – 1d6 pkt fatygi —> 4
Czy Delfin ma ze sobą jakąś miksturę leczenia? 50/50 Nie

Po spożyciu słodkiego płynu od razu poczułem, że już czas zrobić to co zaplanowałem.
W głowie w ciągu sekundy przeleciałem 14 stron zaklęcia, skierowałem dłonie w górę i uwolniłem moc. Chciałem, aby kula ognia była możliwie duża i poleciała najwyżej jak się da. Po sekundzie lotu pionowo w górę na wysokość 45 metrów i rozbłysła płomieniami zanim zniknęła. Teraz bardzo dokładnie zaznaczyliśmy naszą obecność i jeśli tylko bracia byli w pobliżu będą wiedzieli gdzie szukać.

Ooc: Czy kula została zauważona przez ścigających? Near Sure Thing Tak

Schowaliśmy się pod krzakami niedaleko miejsca, w którym pojawiły się dzieci i czekaliśmy aż pojawią się Ci, których mieliśmy tu zwabić oraz Ci, którzy o tę przysługę prosili. Na wszelki wypadek wyjąłem Glocka i sprawdziłem magazynek.

Koniec pytania czwartego.

Comments

Xarilion

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.