Magia w XXI wieku

Zamieszanie w kinie

Postacie

Zbiry
Delfin
Zach Mathies (Prezes polujący na magów)
Austin Mains (Prawa ręka prezesa – ukryty mag)
Policja – grupa która wie, że mam broń.
Sergant Richard Tester

Wątki

Poszukiwanie prawdy o otaczającym świecie
Poszukiwany za posiadanie broni
Nauka magii
Uniknięcie konfrontacji z zabójcą magów
Tajemniczy sen Austina

2. What overtly troubling event remotely tied to the results of Question 1 occurs,
confirming that something seriously adverse to the heroic motivation is afoot?

Be the GM first:
Random Idea Generator: Propose Home
[x] (1-2) intrigue
[x] (3-4) pursuit
[ ] (5-6) combat

Scena 4 – threat 6

Plan na scenę:

Bohaterowie udają się na spotkanie z Austinem. Mają do pokonania niewielki dystans – około pół godziny na piechotę.

Czy scena przebiega w założony sposób? = d10 —> 3 (altered scene – następna logiczna scena to brak Austina na spotkaniu)

Kiedy razem z Delfinem docieracie na umówione miejsce spotkania nigdzie w okolicy nie widzicie Austina.

Ooc: tutaj spytałem GME czy wydarzenie związane z pytaniem nr. 2 będzie bezpośrednią akcją Zacha. Prawdopodobieństwo ustawiłem na Unlikely, odpowiedź – nie. Postanowiłem, że będzie to dobry moment na wprowadzenie do gry jakiegoś NPC. Korzystając z Universal NPC emulator otrzymałem Uneducated Sniper (comperable power level), motywacja – damage communications. A teraz interpretacja.

Przez chwilę rozglądacie się dookoła wzrokiem wypatrując Maga, którego mieliście tutaj spotkać. Dookoła ludzie grają w kręgle i na różnych automatach, kupują bilety do kina na piętrze i kawę aby pobudzić się do życia. Światła są kolorowe, jest ciepło i wszystko pachnie popcornem.
Po środku tego kompleksu rozrywki jest niewielka fontanna. Piętro wyżej w kształcie koła cały środek kompleksu okala balkon, z którego wchodzi się do sal kinowych.
Nagle z piętra dobiega Was głos. Lekko zachrypniętty ale silny i głośny.

- “Hej, chyba mam tutaj kogoś, kogo szukacie!”

Piętro wyżej na balkonie okalającym parter widzicie dwie osoby. Reakcja na twarzy Delfina, zmarszczenie brwi i kwaśny wyraz twarzy wskazuje, że rozpoznał przynajmniej jednego. Prawdopodobnie tego, który był nieprzytomy i przewieszony przez ramię drugiego. To był Austin.
Osoba która do Was krzyknęła była ubrana w kurtkę moro. W dwóch kaburach przy jednym i drugim boku wisiały pistolety. Jednak Waszą uwagę przyciągneła jeszcze jedna rzecz. Był to karabin, nowoczesny, naładowany i przymocowany dziwnymi węzłami do barierki balkonu.

- “Przygotowałem dla Was małą niespodziankę!”

ooc: pytanie do GME – Czy Richard pomaga w jakiś sposób Zachowi? 50/50 – Tak

- “Ostatnio Pan Austin miał małą sprzeczkę z moim przełożonym, Zachem Mathiusem. Ale to już przeszłość. Teraźniejszość jest taka – kiedy pociągnę za ten sznurek…” – wskazał sznurek który trzymał w ręku -“zwolnię blokadę, spust zostanie naciśnięty a Wy będziecie mogli zastępować zraszacze. Teraz powoli zniknę za drzwiami za moimi placami i spotkamy się ponownie w Twoim domu.” – wskazał palcem na Ciebie i uśmiechną się niczym szaleniec.

Be the player next:
*
*The response of the heroes:

Nadal scena 4 – threat 6

Przez cały czas gdy Ten szaleniec przemawiał próbowałem ocenić nasze szanse. Czy damy radę uskoczyć? Może, ale raczej mało prawdopodobne. Widziałem kiedyś na strzelnicy taki model karabinu – nie ma żartów.
Kiedy gość w kurtce moro dał pierwszy krok w tył rzuciłem wzrokiem w lewo i w prawo aby sprawdzić reakcję ludzi.

Ooc: Czy inni ludzie zwrócili uwagę na te wydarzenia? Very Likely – Tak
Czy uważają sytację za niebezpieczną? Likely – Nie

Wszyscy w całym kompleksie patrzyli uważnie na całe zajście ale raczej w zachwycie niż z przerażeniem. Pewnie wzieli tę sytuacje za kolejną kreatywną akcję marketingową.

Ooc: Czy Delfin coś robi/mówi? 50/50 krytyczne Nie

Mój towarzysz również wyraźnie nie był zadowolony z obrotu spraw. Stał bezsilnie i patrzył jak wróg robi kolejny krok w tył.

Ooc: Czy mam jeszcze około 5 sekund zanim zniknie za drzwiami? 50/50 Tak

Napięcie rosło z każdą mijającą chwilą, ale nie mogłem pozwolić aby ten gość się wydostał. Nie dość, że miał na ramieniu jedynego sprzymierzeńca w tej sytuacji, to zaproponował spotkanie w moim domu. W MOIM DOMU!!! Dziuraw mnie ile chcesz, ale moi bliscy nie zostaną w to wmieszani!
W ułamku sekundy rozważyłem w glowie kilka opcji. Jeśli postanowię przepalić linkę odległość ma tutaj ogromne znaczenie. Bardzo trudno będzie z tej odległości – około 20 metrów, przepalić ten sznurek. Posłanie kuli ognia prosto w stronę przeciwnika skończy się prawdopodobnie szybką śmiercią. Moją, gdyż kula będzie świetnie widoczna i przeciwnik zdąży zwolnić mechanizm. Nie stworzę również odpowiednio silnej bariery, która mogłaby powstrzymać wszystkie kule, które z pewnością polecą w naszą stronę. Dopiero teraz zrozumiałem pełnię niezadowoloenia mojego towarzysza. Byliśmy w kropce! Nie mogliśmy wykonać praktycznie żadnego ofensywnego ruchu który pozwoliłby nam wyjść cało z tej sytuacji i dorwać tego cholernego typa.
Zanim zniknął nam z oczu postanowiłem spróbować mniej magicznego wyjścia.

- “Poczekaj! Czemu to robisz? Co zaoferował Ci ten morderca, że sam jesteś gotów zamordować?!”

Ooc: Rzucam na dyplomację aby zyskać prawo spytania GME czy Richard odpowie, w zależności od tego jak pójdzie rzut, przyporządkuje odpowiednie prawdopodobieństwo przy pytaniu – Diplomacy 13 → 3d6 = 8/ Sukces
Pytanie do GME: Czy wróg zatrzymuje się aby odpowiedzieć? Very Likely Nie

Przez chwilę wydawało się, że człowiek na piętrze chce coś powiedzieć. Ostatecznie raz jeszcze tylko uśmiechną się szeroko i zniknął nam z oczu.
Sznurek który do tej pory był lekko napięty opadł luźno na podłogę. We dwójkę natychmiast ruszyliśmy w pościg w nadziei, że zdołamy go jeszcze dogonić. W końcu jak daleko mógł uciec z balastem w postaci dodatkowego człowieka?

Be the GM once more:
*
*The resolution of NPC reactions:

Scena 5 – threat bez zmian – 6

Plan na scenę:

Bohaterowie ruszają w pościg za porywaczem i starają się go dogonić.

Czy scena przebiega tak jak zostało założone? – d10 —> 10 (scena nie zmieniona)

Ruszacie biegiem po schodach na piętro. Ludzie wyczuwają, że akcja promocyjna dobiega końca i zaczynają bić brawa. Przebiegacie w pełnym pędzie obok przymocowanego do barierki karabinu i z impetem otwieracie drzwi do Sali kinowej w których zniknął porywacz.

Ooc: Czy w sali leci film? 50/50 krytyczne Tak
Czy jest to film akcji? 50/50 Nie
Komedia? 50/50 Nie

Gdy wpadacie do sali nie widzicie prawie nic. Sala jest wypełniona ludźmi po brzegi, na ekranie jest jakaś przerażająca japońska dziewczynka i co jakiś czas słychać jak ludzie podskakują w przerażeniu.

Ooc: Czy bohaterowie widzą gdzieś osobę którą ścigają? 50/50 krytyczne Tak

Nagle po przeciwległej stronie Sali kinowej słychać trzy morderczo głośne wystrzały z prawdziwej broni. Trzy krótkie błyski w ciemności. W tym samym momencie zaczął się chaos, kiedy fala przerażonych i piszczących ludzi wypchnęła was z powrotem na balkon.

Koniec drugiego pytania.

Comments

Xarilion

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.